Група пенсионери от село Душанци, община Пирдоп, водени от председателя на клуба им Тодор Ценов, посетиха Бърдарски геран на 26 септември с разследваща мисия - да проучат неизяснения факт за загиналите край селото им съветски летци в края на...

Защото Бог заповяда на ангелите -       Германия/ псалм 91,11-12
                                                                       музика: Лоренц Майеихофер,2007

Възхвала на Бога с песен                -       Германия/ Адам...

Турнир по тенис на маса в Бърдарски геран

Победителите в тазгодишния турнир по тенис на маса са: първо място - Мирослав Радулов, второ място - Станислав Петков и трето място - Свилен Първанов. При двойките спечели тандемът Свилен Първанов и Мирослав Радулов.
На церемонията по...

Полигонът в Бърдарски геран с нова система за борба с градушките

Уникална система за борба с градушките бе открита днес в Регионалната дирекция „Борба с градушките” – област Враца, разположена на територията на Бърдарски геран.

Директорът на...

Първи турнир по табла в Бърдарски геран

Спортен клуб „БОТЕВ“ – Бърдарски геран усилено разширява дейността си, участниците и феновете си. На 14 юни в парка се проведе Първият турнир по табла, в който взеха участие четири жени и четирима мъже. Останалите желаещи, които от месеци се...

Втори турнир по бридж и белот в Бърдарски геран

На 2 май 2015 г. за втора поредна година се проведе организираният от Спортен клуб „БОТЕВ-Бърдарски геран“ турнир по бридж и белот. В оспорвана дванадесетчасова битка се срещнаха пет двойки на бридж, а при белота шест двойки се състезаваха осем часа. Въпреки дъжда, хладното време и дългите часове състезателите показаха издръжливост и спортен хъс.

При белота се разместиха миналогодишните първенци и съвсем неочаквано златни медалисти станаха Боно Бартолов и Иван Франев, който миналата година бяха на последното място. На второ място са Рашко Гърголов и Стефан Франев, а на трето – Антония Калчева и Нели Николова.

При чистия бридж на първо място са Димитър Александров и Христо Пеев, на второ – Александър Александров и Дани Пеев, а на трето – Иван Пеев и Иван Неделев.

Медалите и грамотите бяха връчени от Светлана Караджова, председател на Спортен клуб „БОТЕВ-Бърдарски геран“ и кмет на селото. За останалите на последните места и в двете категории тази година имаше специални утешителни награди – малки кратунки.

Благодарим на участниците за доброто настроение, търпението и борбата до последен дъх!